[ Generál LeTenky]

Svoju kariéru som začal vo francúzskej armáde ako letec, kde som sa vďaka svojej usilovnosti a vynaliezavosti vypracoval až na hodnosť generála. Vtedy som sa rozhodol, že opustím vojenskú službu a svoje najlepšie roky venujem ľuďom. V súčasnosti spravujem portál, kde ľuďom pomáham s kúpou leteniek za čo najlepšie ceny. Precestoval som veľkú časť sveta, avšak väčšinou pracovne. Teraz som sa rozhodol, že sa naň chcem pozrieť ako dobrodruh.

Najnovšie články na blogu

OKOLO ÁLP 4. časť - Cannes, Disneyland, Paríž

Pridané: 24.03.2014 | Prečítané 3517 x

Moja karavanová dovolenka blíži ku koncu. Už ma čaká len zopár miest vo Francúzsku a cesta domov. Viete si predstaviť lepšie zavŕšenie cestovania, ako prechádzkou po červenom koberci a niekoľkými dňami v Disneylande a v Paríži? Presne takto som svoju cestu ukončil.

 

viac

OKOLO ÁLP 3. časť - Nice, Monako

Pridané: 17.03.2014 | Prečítané 3866 x

Bonžúr, priatelia! V tejto časti si povieme, čo robiť, keď sa vám znenazdajky pokazí auto. Prejdeme sa krásnymi plážami v Nice a  uličkami tohto mesta. Pozrieme sa aj na miesto konania Formuly 1, do Monaka. Tušili ste, že existuje aj 96 druhov zmrzlín?

viac

OKOLO ÁLP 2. časť - Campitello, Benátky, Cavallino, Nice

Pridané: 10.03.2014 | Prečítané 3553 x

Bonžúúúr, dobrodruhovia,
cesta karavanom sa mi veľmi zapáčila a môžem povedať, že mi poskytla iný cestovateľský rozmer. V tejto časti sa pozrieme na miesto, kde je taký nával na čerstvé pečivo, že naň dostanete poradové číslo. Zistíme čím sa vyznačuje prominentné miesto v kempe Mediterraneo a ako môžu Benátky fungovať bez ciest a áut.

viac

OKOLO ÁLP 1. časť - Rakúsko, talianske Dolomity, cyklistika vo Val di Fassa

Pridané: 03.03.2014 | Prečítané 4482 x

Bonžúúr, priatelia!
Všetky vzdialené bezpečné kúty Európy mám už pochodené, tak som si tentokrát vybral kilometrovo nenáročnejšiu cestu– cestu okolo Álp. Nie je to presný názov, ale v princípe pôjdem okolo Álp. V pláne mám navštíviť Rakúsko, Taliansko – v oboch krajinách pochodiť po horách, potom sa presunúť k Benátkam, neskôr do Monaka, do stredného Francúzska, do Paríža a do Disneylandu.

viac

SAE 4. časť - Al-Ain, Dubaj - Mamzara, Jumeirah Beach

Pridané: 24.02.2014 | Prečítané 3066 x

V poslednej časti mojich zápiskov zo SAE sa zájdeme pozrieť na trh so zvieratami v Al-Ain, pokocháme sa zeleňou v parku Mamzara v Dubaji a posledný deň preleňošíme na pláži Jumeirah Beach.

viac

SAE 3. časť - Sharjah, Abu Dhabi, Liwa Oasis

Pridané: 17.02.2014 | Prečítané 2936 x

Bonžúúúúr, milí cestovatelia,

v tretej časti mojich zápiskov zistíme, že nie je Disneyland ako Disneyland. Pozrieme sa do Abu Dhabi, strávime noc v piesočných dunách a dozviete sa, aké divy dokáže urobiť farba pokožky.

viac

SAE 2. časť - chute Iránu, rybári vo Fujairahu, netradičná výchova detí

Pridané: 10.02.2014 | Prečítané 2367 x

Zdravím všetkých cestovateľov, v druhej časti mojich zápiskov zo SAE vám priblížim chute iránskych jedál, zoznámim vás s kapitánom Abdulahom, ktorý je šéfom rybárov vo Fujairah a na záver spočítame, koľko misek vám Arabi ponúknu pri konzumácii kebabu.

viac

SAE 1. časť - Dubaj, Jumeirah Beach, Fujairah

Pridané: 03.02.2014 | Prečítané 2452 x

Bonžúr, milí cestovatelia. Do Spojených arabských emirátov som sa vybral trochu dobrodružne - iba s 10 kg batohom a so stanom. V tejto časti zápiskov sa pozrieme do Dubaja, osviežime sa na Jumeirah Beach a navštívime Fujairah.

viac

JUŽNÁ AMERIKA 4. časť - presun do Asunción, Argentína, Foz Do Iguazu, Sao Paolo, Rio de Janeiro

Pridané: 27.01.2014 | Prečítané 3074 x

Zdravím vás, milí dobrodruhovia, v poslednej časti mojich zápiskov z Južnej Ameriky sa pozrieme na colný systém v týchto krajinách, prezradím vám, prečo neradno opúšťať pokazený autobus. Svoj výlet zavŕšim, ako inak, na Copacabana.

 

 

viac

JUŽNÁ AMERIKA 3. časť - RURRENABAQUE, VÝLET DO PAMPY, ASUNCIÓN

Pridané: 20.01.2014 | Prečítané 2840 x

Bonžúr, milí cestovatelia,
ak ste si nikdy nevedeli predstaviť, čo znamená, keď sa o amazonskom dažďovom pralese hovorí, ako o pľúcach zeme, tak v tejto časti zápiskov to určite zistíte. Presvedčím vás, že existujú blázni, ktorí chytajú kobru takmer do holých rúk a rozpoviem vám, ako som „ulovil“ aligátora a hľadal lesné víly uprostred pampy.

viac
© 1998-2014. Všetky práva vyhradené.