Som typ človeka, ktorý berie prácu ako zábavu. Ak sa dá, tak pri nej v prvom rade relaxujem. Mám veľmi rád samotu a pokoj. Milujem prírodu a pokiaľ mi to práca dovoľuje, trávim čas na vidieku. Neznášam klamstvo povedané priamo do očí a nekompetentnosť niektorých ľudí. Z krajín, ktoré som doteraz navštívil sa mi najviac páčilo Chorvátsko a mojím cestovateľským snom je Austrália.
Témy
Najčítanejšie
- 31.07.2013
- Ušetrite na diaľniciach v Chorvátsku
- 8321 prečítaní
- 28.04.2011
- „Môžete prosím otvoriť okno?“ alebo Šialené žiadosti cestujúcich v lietadle
- 6525 prečítaní
- 18.10.2010
- Jeden pilot na let stačí. Keď tak, poletí letuška
- 6358 prečítaní
- 04.08.2010
- Kuracie soté vo výške 10 000 metrov. Sen alebo skutočnosť?
- 6065 prečítaní
- 28.07.2010
- Máte strach z lietania? Nie ste sami.
- 5343 prečítaní
Ťažkosti s letiskovou kontrolou...
Letiskové kontroly v podobe obchytkávania intímnych partií, rozkročených nôh či skúmania hrudníkov sa pomaly stávali „rutinnou“ pred vstupom na palubu lietadla.
Spoločnosť Transportation Security Administration však zaviedla nový systém leteckej kontroly v podobe skenerov, ktoré sa používajú v súdnych budovách, väzniciach či na americkom veľvyslanectve.
Technika X-ray, ktorú využívajú skenery by mala odhaliť výbušniny, chemické látky či dokonca i pot. Pracovník letiska vidí len obrysy obnaženého tela a rozmazanú tvár, náhľady skenovaných ľudí sa samozrejme neukladajú.
Ak cestujúci odmietne takýto druh kontroly musí sa podrobiť tzv. “put down“ prehľadávaniu. V máji 2011 podali texaskí zákonodarcovia návrh zákon, ktorý by mal chrániť ich ľudskú dôstojnosť a za neoprávnené dotýkanie intímnych partií by hrozilo ochrankárovi až ročné väzenie, avšak realizácia zákona bola neúspešná.
Zmenu v budúcnosti by mal priniesť tzv. „ trojpásový systém“, ktorý spočíva na princípe troch radov.
Článok je osobným názorom autora blogu (blogera). Spoločnosť CK Malko Polo, s.r.o ako prevádzkovateľ stránky blog.letenky.sk neberie právnu zodpovednosť za správnosť a úplnosť informácií.