[ Mirka]

Narodila som sa v znamení Váh a toto znamenie ma úplne vystihuje - zmysel pre poriadok, rodinu a spravodlivosť, túžba po harmónii a samozrejme nerozhodnosť a váhavosť. Voľný čas veľmi rada trávim s mojou úžasnou rodinou na horách, more nás neláka, ale občas je to celkom fajn relax. Chcela by som precestovať celý svet, no zatiaľ sa mi to až tak nedarí, ale verím, že raz to príde... Rada si pozriem nejaký dobrý filmík - skôr thriller alebo drámu, a tiež rada počúvam slovenskú hudbu. Napriek tomu, že potrebujem nasávať ticho, nikdy neodmietnem príležitosť stretnúť sa a zabaviť sa s priateľmi.

Ďalšie články

Najčítanejšie

07.01.2013
Nie je all inclusive ako all inclusive
9995 prečítaní
26.07.2010
Boli ste už na ostrove Brač?
6209 prečítaní
18.10.2010
Za krásami Moskvy
5947 prečítaní
09.11.2010
Cestovanie na jeseň a v zime
5344 prečítaní
21.06.2011
Hammam - turecké kúpele
5222 prečítaní

Hammam - turecké kúpele

Pridané: 21.06.2011 | Prečítané 5221 x

Ak radi navštevujete wellness centrá doma na Slovensku a sa chystáte na dovolenku do Turecka, určite si nenechajte ujsť príležitosť navštíviť turecké kúpele – Hammam. Dokonale si oddýchnete a zrelaxujete nielen telo, ale aj myseľ.

Keďže som mala možnosť vyskúšať originálne turecké kúpele, môžem vám to len odporučiť. Po príjemnom privítaní, sme začali so zahrievaním tela v suchej a parnej saune. Keď bolo telo dostatočne zahriate /približne po 30 minútach/, previedli nás do ďalšej miestnosti, kde sa nás ujali príjemní ľudia a začala sa dokonalá očista tela.

 

 

Masér alebo masérka /mohli sme si vybrať/ nám urobili peeling celého tela špeciálnou rukavicou, ktorá dokonale odstráni starú, odumretú časť pokožky. Všetky nečistoty z nás spláchli vodou, ktorú mali nachystanú v kovových miskách. Bolo to veľmi príjemné, ale to príjemnejšie nás ešte len čakalo.

 

 

Po peelingu prišla mydlová masáž. V nádobách mali zarobenú mydlovú penu, ktorú nanášali na naše telá špeciálnou sieťkou, upletenou z rastlinných vlákien, ušitou ako vrece. Túto sieťku namočili do peny, vrece nafúkli vzduchom a potom z neho stiahli penu. O chvíľu sme boli ako snehuliaci. Keď bolo peny – mydla dostatok, začala sa mydlová masáž. V miestnosti, kde robia túto procedúru je tiež veľmi teplo a vlhko, takže telo sa stále zohrieva, čo robí všetky procedúry ešte účinnejšími. Peeling spolu s mydlovou masážou tiež trval približne 30 minút.

 

 

Po sprche sa nás ujali ďalší milí ľudia, ktorí nás vyutierali dosucha, zabalili do suchej osušky a odprevadili nás na ležadlo, kde sme si príjemne oddýchli, a tým sa začala relaxácia mysle. O chvíľočku prišiel pre nás masér, ktorý nás odviedol do miestnosti, kde bolo príjemné prítmie, vôňa a hrala relaxačná hudba. Tu sme dostali olejovú masáž, ktorá bola balzamom na telo aj dušu a naozaj sa človeku zrelaxovala aj myseľ. Cítili sme sa ako malé bábätká. Ach!!!

 

 

Prostredie a aj ľudia boli naozaj príjemní, a to taktiež prispieva k dokonalej relaxácii. Ak budem mať možnosť znova navštíviť turecký Hammam, určite si to nenechám ujsť. A čo vy?

 

 

 

 

Článok je osobným názorom autora blogu (blogera). Spoločnosť CK Malko Polo, s.r.o ako prevádzkovateľ stránky blog.letenky.sk neberie právnu zodpovednosť za správnosť a úplnosť informácií.

 

 

© 1998-2014. Všetky práva vyhradené.