[ Danka]

Nemám rada nudu a stereotyp, asi preto je veľmi ťažké pripútať ma k jednému miestu. Rada cestujem, spoznávam nové miesta, a tiež kultúry. Najviac energie viem načerpať pri pobyte v prírode, pri športe a pohybe, na slnku, no a keď prší, tak aj v dobrom spánku :) Mám rada jazdu autom, je jedno kam sa veziem, ale na Slovensku je to určite cesta smer Žilina – Martin. K môjmu životu patrí rodina, priatelia a spoločnosť s dobrou náladou a úsmevom na tvári.

Ďalšie články

Najčítanejšie

21.07.2014
Azorské ostrovy – nedotknuté miesto uprostred Atlantiku
6234 prečítaní
12.04.2011
Autom do Londýna
5953 prečítaní
18.05.2011
Výlet na Plitvické jazerá
5644 prečítaní
30.09.2010
Navštívili sme exotický Egypt
5476 prečítaní
14.11.2011
Akvaparky na Morave
5310 prečítaní

Tip na leto: Južné Portugalsko a Andalúzia

Pridané: 24.02.2012 | Prečítané 4855 x

Aj vy ste už počas zimy, keď mrzlo len tak prašťalo, listovali v katalógoch cestovných kancelárií a hľadali zaujímavé miesto, kde budete v lete tráviť dovolenku alebo kam sa vyberiete za poznaním? Konečne je tu nová destinácia!

Andalúzia a južné Portugalsko, o ktorom ste si doteraz mysleli, že je príliš vzdialené a nedosiahnuteľné. Ľudia, ktorí tieto miesta navštívili, tvrdia, že je to najkrajšie pobrežie Európy. Keď sa povie Španielsko, určite si väčšina ľudí predstaví pobrežie Costa del Sol. Južná Andalúzia je ale celkom iná, pre väčšinu Slovákov zatiaľ nepoznaná a vzdialená krajina.

Nekonečné pláže pobrežia Costa de la Luz sú plné malých hotelov, romantické dedinky s bielymi domčekmi a panenská príroda národného parku Doňana s plameniakmi a temperamentnými koňmi – toto je skutočná Andalúzia.

Svetoznáme sherry a andalúzske plnokrvníky pochádzajú priamo z mesta Jerez de la Frontera. Býčie zápasy si vychutnáte v dedinke Rondo s najväčším štadiónom na tieto zápasy v Španielsku.

Len hodinu cesty je vzdialená exotická provincia Algarve. Tu nezabudnite navštíviť historické Faro aj Monchique – kúpele uprostred plantáží a hájov. Zaujímavá je baroková kaplnka Sao Lourenco de Matos v Almancii, ktorá je celá obložená vzácnymi bielo-modrými kachličkami.

Úžasné sú malé rybárske mestečká s úzkymi uličkami a štýlovými barmi. Nezabudnite sa zastaviť na romantických zátokách oddelených skalami na piesočnatej pláži Armacao de Pera. Hotely s originálnym dizajnom na pláži majú ešte väčšiu kvalitu služieb ako hotely v Andalúzii. Vychutnajte si biely piesok a jemný vánok od Atlantiku...

 Verím, že budete patriť k tým, čo po návrate zasnene povedia: „Bolo to rozprávkovo krásne.“ :-D


Článok je osobným názorom autora blogu (blogera). Spoločnosť CK Malko Polo, s.r.o ako prevádzkovateľ stránky blog.letenky.sk neberie právnu zodpovednosť za správnosť a úplnosť informácií.

© 1998-2014. Všetky práva vyhradené.