[ Mirka]

Narodila som sa v znamení Váh a toto znamenie ma úplne vystihuje - zmysel pre poriadok, rodinu a spravodlivosť, túžba po harmónii a samozrejme nerozhodnosť a váhavosť. Voľný čas veľmi rada trávim s mojou úžasnou rodinou na horách, more nás neláka, ale občas je to celkom fajn relax. Chcela by som precestovať celý svet, no zatiaľ sa mi to až tak nedarí, ale verím, že raz to príde... Rada si pozriem nejaký dobrý filmík - skôr thriller alebo drámu, a tiež rada počúvam slovenskú hudbu. Napriek tomu, že potrebujem nasávať ticho, nikdy neodmietnem príležitosť stretnúť sa a zabaviť sa s priateľmi.

Ďalšie články

Najčítanejšie

07.01.2013
Nie je all inclusive ako all inclusive
9996 prečítaní
26.07.2010
Boli ste už na ostrove Brač?
6210 prečítaní
18.10.2010
Za krásami Moskvy
5949 prečítaní
09.11.2010
Cestovanie na jeseň a v zime
5345 prečítaní
21.06.2011
Hammam - turecké kúpele
5222 prečítaní

Cestovanie na jeseň a v zime

Pridané: 09.11.2010 | Prečítané 5344 x

Letná dovolenková sezóna pominula. Stromy sa zafarbili do jesenných tónov, rána sú chladné a vo výkladoch sa začína objavovať vianočná výzdoba. Nie raz sa každému z nás vynorí v mysli spomienka na letnú dovolenku, oblohu zaliatu slnkom, nádherné hory, zelené pastviny či piesočnú pláž alebo teplé azúrovo modré more.

Prichádza čas, keď mnoho ľudí premýšľa o tom, ako a kde bude oddychovať cez zimu. Ak vás neláka more v zime alebo príchuť exotiky, určite patríte do skupiny ľudí, ktorí sa tešia aj z toho najchladnejšieho ročného obdobia a čakajú na štedrú snehovú nádielku.

 

Ak by ste sa predsa len chceli vyhrievať na slniečku, stačí siahnuť po nejakom katalógu a môžete si vybrať zo širokej ponuky – možno si vybrať klasiku - Egypt, Kanárske alebo Kapverdské ostrovy (je tu teplejšie more ako na Kanárskych ostrovoch).

 

Prípadne môžete prekvapiť svoju partnerku či partnera a ako vianočný darček im venovať romantickú dovolenku napr. v Dominikánskej republike – sú tu krásne pláže, teplé more a nádherná príroda.

 

Ďalšou možnosťou je dovolenka na Maledivách, kde nájdete pláže s bielym pieskom, množstvo paliem a nádherné more s pestrofarebnými rybičkami.

 

 

Dobrým tipom je aj Kuba,tu nájdete najkrajšie pláže asi vo Varadere. V žiadnom prípade si pri návšteve Kuby nenechajte ujsť návštevu niektorého z miestnych barov, kde sa zabavíte v rytme salsy, pri poháriku slávneho kubánskeho rumu a nezabudnite na cigaru.

 

Tiež môžete svojich milovaných pozvať safari do Kene či Tanzánie.

 

Ak ste muž, tak určite svoju polovičku neurazíte tým, že ju pozvete na nákupy do Dubaja. Zatiaľ, čo vy si vybavíte nejaké to obchodné stretnutie, vaša „polovička“ si môže čas skrátiť nakupovaním alebo slnením sa na plážach s jemným bielym pieskom.

 

 

Ak patríte k druhej skupine ľudí a radi trávite čas s kamarátmi na lyžiach, stačí si prelistovať ponuku lyžiarskych dovoleniek, a to vám zaručujem, že je z čoho vyberať.

 

Najviac lyžiarskych ponúk nájdete určite v Taliansku, ktoré sa za posledné roky stalo rajom pre lyžiarov, ale vybrať si môžete aj z ponuky vo Francúzsku, Rakúsku či Švajčiarsku.

 

Nemali by ste však zabúdať ani na možnosti dovolenky na Slovensku a zimnú rekreáciu si užiť občas aj v našich končinách!

 

 

Takže je to na vás, ako a kde si cez zimu oddýchnete....

 

 

Článok je osobným názorom autora blogu (blogera). Spoločnosť CK Malko Polo, s.r.o ako prevádzkovateľ stránky blog.letenky.sk neberie právnu zodpovednosť za správnosť a úplnosť informácií.

© 1998-2014. Všetky práva vyhradené.