Ďalšie články

Najčítanejšie

Najčítanejšie články na blogu

Sever Sardínie trochu inak

Pridané: 26.08.2011 | Prečítané 15569 x

Sardínia „Karibik Európy“. Počuli ste už o takomto prirovnaní jedného malebného ostrova Talianska? Ja áno, a preto toto leto viedli moje dovolenkové plány práve na tento, mnou zatiaľ nepoznaný, ostrov.

viac

Írsko, Škótsko - 1.časť: Južné Anglicko, Dublin

Pridané: 09.09.2010 | Prečítané 13448 x
Začiatok našej karavanovej cesty na 5-týždňovom okruhu do Írska a Škótska. Južné Anglicko s čarovným Stonehenge, či puby v Dubline, alebo preteky psov, to je len zopár zaujímavostí, s ktorými sme sa stretli na našej ceste.
viac

Ako si správne kúpiť letenky Ryanair cez internet

Pridané: 13.08.2010 | Prečítané 13069 x

V súčasnosti, keď je takmer každý vlastníkom internetu, je aj nakupovanie oveľa jednoduchšie. Platí to aj pri kúpe leteniek. Avšak treba byť obozretný a správne vyplniť všetky údaje, ktoré sú pri rezervácii leteniek potrebné. Jednou zo spoločností, ktorá takýto nákup umožňuje je írsky Ryanair.

viac

Prečo sú nízkonákladové lety nízkonákladové?

Pridané: 19.08.2010 | Prečítané 11510 x

„Keby som bol vtáčkom, letel by som za les....“
V súčasnosti nemusíme mať krídla, ani nemusíme byť finančnými magnátmi, aby sme sa dokázali v krátkom čase dostať na požadované miesto. Môžeme sa pritom vyhnúť niekoľkohodinovej ceste v nepohodlnej polohe v aute či v autobuse. Riešením je letecká doprava.

viac

Do Chorvátska vlakom alebo Cesta k moru trochu inak

Pridané: 11.03.2013 | Prečítané 11403 x

Veľa ľudí vníma cestu na dovolenku ako nutné zlo. Chcú byť na mieste dovolenky čo najskôr, nevedia sa už dočkať pohľadu na, nám Stredoeurópanom, tak vzácne more. Moja dovolenka však začala zbalením a nastúpením do vlaku.

viac

Náročné Vianoce? Uleťte na Kubu

Pridané: 04.12.2014 | Prečítané 10799 x

Spoznajte Kubu: je lepší zájazd alebo dovolenka na vlastnú päsť? Zvažovala som obe možnosti, ktorá zvíťazila a prečo, sa dočítate v tomto blogu.

viac

Ako lacno cestovať po drahých destináciách - Portugalsko

Pridané: 04.08.2014 | Prečítané 9186 x

Skoro každého človeka láka precestovať svet a vidieť z neho, čo najviac. Cestovať sa dá aj skoro zadarmo, keď pôjdete stopom alebo využijete tzv. couchsurfing. Stále počúvam ako moji známi boli tam a tam skoro zadarmo, ako išli stopom, prespali u cudzích ľudí na gauči, vonku či v stane a videli miesta, o ktorých sa mne ani nesnívalo.

viac

Novoobjavený ostrov kontrastov VIR

Pridané: 30.04.2012 | Prečítané 8662 x

Tento ostrov som navštívila aj s partiou kamarátov minulý rok. Musím sa priznať, dovtedy som o tomto ostrove nepočula ani slovo. Výber padol skôr tak náhodne, jediné čo sme vedeli bolo, že to nemá byť ani hore ani dole, čiže stred a Severná Dalmácia. Surfovaním po internete sme natrafili na tento, pre nás neobjavený, ostrov a apartmán cca 100 metrov od mora.

viac

Priame letecké spojenie na Sardíniu

Pridané: 04.01.2011 | Prečítané 7014 x

Konečne nám to v roku 2010 vyšlo! Už viac ako rok sme plánovali dovolenku v Sardínii. V roku 2009 sme mali zakúpené letenky cez Sky Europe, letieť sme mali v polovici septembra. Ale čo čert nechcel hneď začiatkom mesiaca letecká spoločnosť skrachovala.

viac

Malebné Živogošče

Pridané: 16.08.2010 | Prečítané 6812 x

Makarská riviéra je miestom, kde v letných mesiacoch stretnete možno viac známych, ako keď ste doma na Slovensku. Keď sme si pred rokmi vyberali našu prvú dovolenku, tak nám ako prvá učarovala práve Makarská a jej strediská. Ako prvé si nás získali Tučepi, potom nás očarila Baška Voda a minulý rok sme sa nechali zlákať pokojnou atmosférou malej bývalej rybárskej dedinky Živogošče.

viac
© 1998-2014. Všetky práva vyhradené.